top of page
Dr. Halil Tolga YÜKSEL_sarı.png

Dr. Öğr. Üyesi Berat Serdar AKDENİZ

SBÜ Gülhane Ortodonti ABD, dentalag.com

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans, 2013 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti A.D.’da doktora eğitimini tamamlamıştır. Doktora eğitimi sırasında Barselona Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde gözlemci olarak görev yapmış ve eğitim almıştır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı çeşitli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde kısa süre ortodonti uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2014-2016 yılları arasında Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti A.D’da ve eş zamanlı olarak Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde uzman hekim olarak görev yapmıştır. 2016-2022 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği A.D.’da öğretim üyesi ve Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev almıştır. Ayrıca 2018 yılında Prof.Dr.Çağrı URAL ve Dr.Necati KALELİ ile beraber kurduğu DentalAG Tıbbi Araştırma Geliştirme Limited Şirketi’nin yöneticisi olarak dijital diş hekimliği alanında araştırma geliştirme çalışmaları yürütmektedir, Çağrı URAL ile beraber 2020 yılında DentalAG tarafından oluşturulan diş hekimliği fotoğrafçılığı ekipmanları markası PhotoDENTAL®’in ürün tasarım ekibinin başındadır.
2019 yılında Katip Çelebi-Newton Fonu tarafından Leaders in Innovation Fellowship eğitimi için seçilmiş, İngiltere Kraliyet Mühendislik Akademisi’nden “LIF Fellow” ünvanı almış ve Londra’daki çalışmaları ile ‘Rising Star’ ödülü kazanmıştır.
2020 yılında Quintessence yayınevi tarafından “Diş Hekimleri İçin Temel Fotoğrafçılık” isimli kitabı yayınlanmıştır.
2022 yılından beri Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti A.D’da öğretim üyesi görevine devam etmektedir.
İlgi alanları arasında şeffaf plak tedavileri, dijital diş hekimliği ve ortognatik cerrahi bulunmaktadır.
Türk Ortodonti Derneği ve Avrupa Ortodonti Derneği aktif üyesidir. Eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık programında öğrenci olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

bottom of page